Zkušenosti

Motrin: návod k použití a k čemu je potřeba, cena, recenze, analogy

Jedna tableta obsahuje:
účinná látka: naproxen v přepočtu na 100 % látky – 250,00 mg;
pomocné látky: monohydrát laktózy – 71,12 mg, bramborový škrob – 42,00 mg, povidon – 16,00 mg, magnesium-stearát – 0,76 mg, barvivo tropeolin O – 0,12 mg.

Nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID) má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky spojené s neselektivním potlačením aktivity cyklooxygenázy 1 a cyklooxygenázy 2, které regulují syntézu prostaglandinů.

Nemoci pohybového aparátu (revmatické léze měkkých tkání, osteoartróza periferních kloubů a páteře včetně radikulárního syndromu, tenosynovitida, burzitida).
Bolestivý syndrom mírné a střední závažnosti: neuralgie, osalgie, myalgie, lumboischialgie, posttraumatický bolestivý syndrom (podvrtnutí a modřiny), doprovázený zánětem, pooperační bolest (v traumatologii, ortopedii, gynekologii, maxilofaciální chirurgii), bolest hlavy, migréna, algomenorea , adnexitida, bolest zubů.
Jako součást komplexní terapie infekčních a zánětlivých onemocnění ucha, nosu a krku se silnou bolestí (faryngitida, tonzilitida, zánět středního ucha).
Horečka v důsledku chřipky a nachlazení.
Lék se používá k symptomatické terapii (ke snížení bolesti, zánětu a horečky) a neovlivňuje progresi základního onemocnění.

Hypersenzitivita na naproxen nebo naproxen sodný; úplná nebo neúplná kombinace bronchiálního astmatu, recidivující polypózy nosu a vedlejších nosních dutin a intolerance kyseliny acetylsalicylové a jiných nesteroidních antirevmatik (včetně anamnézy).
Období po operaci bypassu koronární tepny.
Erozivní a ulcerózní léze žaludku a duodena v akutní fázi, aktivní gastrointestinální krvácení.
Zánětlivá onemocnění střev v akutní fázi (nespecifická ulcerózní kolitida, Crohnova choroba).
Laktózová intolerance.
Cerebrovaskulární krvácení nebo jiné krvácení.
Závažné selhání jater nebo aktivní onemocnění jater.
Závažné selhání ledvin (clearance kreatininu (CC) menší než
30 ml/min), progresivní onemocnění ledvin, potvrzená hyperkalémie.
Dekompenzované srdeční selhání.
Hemofilie a další krvácivé poruchy a poruchy hemostázy.
Období těhotenství, kojení.
Děti do 15 let.

Frekvence nežádoucích účinků (AR) je uvedena v následující klasifikaci: velmi často (≥1/10), často (od ≥1/100 do Nejčastěji pozorované nežádoucí účinky byly z gastrointestinálního traktu. Možný rozvoj peptických vředů, perforace žaludku nebo gastrointestinálního krvácení, někdy fatální, zejména u starších pacientů (viz bod „Zvláštní pokyny“).
V každé skupině jsou AE uvedeny v sestupném pořadí podle závažnosti.
Poruchy krve a lymfatického systému:
méně časté: eozinofilie, granulocytopenie, leukopenie, trombocytopenie.
Poruchy nervového systému:
často: bolest hlavy, vertigo, závratě, ospalost;
méně časté: deprese, poruchy spánku, potíže se soustředěním, nespavost, malátnost.
Poruchy zraku:
často: zrakové postižení.
Poruchy sluchu a labyrintu:
často: tinitus, ztráta sluchu;
méně časté: ztráta sluchu.
Srdeční poruchy:
často: otoky, bušení srdce;
méně časté: městnavé srdeční selhání.
Respirační, hrudní a mediastinální poruchy:
často: dušnost;
méně časté: eozinofilní pneumonie.
Gastrointestinální poruchy:
často: zácpa, bolest břicha, dyspepsie, nevolnost, průjem, stomatitida, plynatost;
méně časté: gastrointestinální krvácení a/nebo perforace žaludku, hematemeze, melena, zvracení;
velmi vzácně: relaps nebo exacerbace ulcerózní kolitidy nebo Crohnovy choroby;
frekvence neznámá: gastritida.
Poruchy jater a žlučových cest:
méně časté: zvýšená aktivita jaterních enzymů, žloutenka.
Poruchy kůže a podkoží:
často: svědění kůže, kožní vyrážka, ekchymóza, purpura;
méně časté: alopecie, fotodermatózy;
velmi vzácné: bulózní reakce, včetně Stevens-Johnsonova syndromu a toxické epidermální nekrolýzy.
Poruchy svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně:
méně časté: myalgie a svalová slabost.
Poruchy ledvin a močových cest:
méně časté: glomerulonefritida, hematurie, intersticiální nefritida, nefrotický syndrom, selhání ledvin, renální papilární nekróza.
Celkové poruchy a poruchy v místě vpichu:
často: žízeň, zvýšené pocení;
méně časté: hypersenzitivní reakce, menstruační nepravidelnosti, hypertermie (zimnice a horečka).
Během léčby nesteroidními protizánětlivými léky byl hlášen výskyt otoků a příznaků srdečního selhání a zvýšený krevní tlak.
Klinické studie a epidemiologické údaje naznačují, že užívání některých nesteroidních antirevmatik (zejména vysokých dávek při dlouhodobé terapii) může být spojeno s malým zvýšením rizika arteriální trombózy (např. infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda).
Nežádoucí účinky, u kterých nebyla prokázána souvislost příčiny a účinku s použitím naproxenu
Poruchy krve a lymfatického systému: aplastická anémie, hemolytická anémie.
Poruchy nervového systému: aseptická meningitida, kognitivní dysfunkce.
Poruchy kůže a podkoží: erythema multiforme; fotosenzitivní reakce jako porphyria cutanea tarda a epidermolysis bullosa; kopřivka.
Cévní poruchy: vaskulitida.
Celkové poruchy a reakce v místě vpichu: angioedém, hyperglykémie, hypoglykémie.
Pokud zaznamenáte takové nežádoucí účinky, přestaňte lék užívat a pokud je to možné, poraďte se s lékařem.

Přečtěte si více
Helicobacter gastritida - příčiny, příznaky a jak léčit

Orálně, pro dospělé a děti starší 15 let.
Tablety se užívají celé a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny a mohou se užívat s jídlem.
Pro úlevu od bolesti je počáteční dávka 2 tablety (500 mg), poté v případě potřeby 1 tableta (250 mg) každých 8 hodin.
Obvyklá denní dávka používaná k úlevě od bolesti je 2 – 3 tablety (500 – 750 mg).
K úlevě od migrénové bolesti se doporučuje dávka 2 tablety (500 mg), v případě potřeby pak 1 tabletu (250 mg) každých 8-12 hodin. Léčba by však měla být přerušena, pokud se frekvence, intenzita a trvání záchvatů migrény během 4-6 týdnů nesníží.
K úlevě od menstruačních bolestí, bolestí po zavedení nitroděložního tělíska a jiných gynekologických bolestí (adnexitida) je počáteční dávka 2 tablety (500 mg), poté v případě potřeby 1 tableta (250 mg) každých 8 hodin po dobu 3-4 dnů .
Pro symptomatickou léčbu bolesti u onemocnění pohybového aparátu (revmatické léze měkkých tkání, osteoartróza periferních kloubů a páteře včetně radikulárního syndromu, tenosynovitida, burzitida) je obvyklá denní dávka léku 2 – 3 tablety (500 – 750 mg ), počáteční dávka: 2 tablety (500 mg), poté 1 tableta (250 mg) každých 8 hodin.
Při použití léku jako antipyretika je počáteční dávka 2 tablety (500 mg), poté, pokud je to nutné,
1 tableta (250 mg) každých 8 hodin.
Starší pacienti (≥ 65 let)
Pacienti starší 65 let by měli užívat lék podle potřeby každých 12 hodin.
Bez porady s lékařem se nedoporučuje užívat lék jako lék proti bolesti déle než 5 dní. Pokud příznaky přetrvávají, měli byste se poradit s lékařem.

Při léčbě antikoagulancii mějte na paměti, že naproxen může prodloužit dobu krvácení. Lék by neměl být užíván současně s jinými nesteroidními protizánětlivými léky (zvýšené riziko nežádoucích účinků).
Na základě klinické farmakodynamiky může současné užívání naproxenu a kyseliny acetylsalicylové déle než jeden den inhibovat účinek nízké dávky kyseliny acetylsalicylové na aktivitu krevních destiček a inhibice může přetrvávat několik dní po ukončení léčby naproxenem. Klinický význam této interakce není znám.
Při současném užívání derivátů hydantoinu, antikoagulancií nebo jiných léků, které se významně váží na plazmatické proteiny, může být účinek těchto léků potencován.
Naproxen může snížit antihypertenzní účinky propranololu a jiných betablokátorů a může zvýšit riziko selhání ledvin spojené s užíváním inhibitorů ACE.
Naproxen inhibuje natriuretický účinek furosemidu.
Inhibice renální clearance lithia vede ke zvýšení plazmatických koncentrací lithia.
Užívání probenecidu zvyšuje plazmatické hladiny naproxenu.
Cyklosporin zvyšuje riziko rozvoje selhání ledvin.
Naproxen zpomaluje vylučování methotrexátu, fenytoinu a sulfonamidů, čímž zvyšuje riziko rozvoje jejich toxických účinků.
Antacida obsahující hořčík a hliník snižují absorpci naproxenu.
Současné užívání naproxenu a protidestičkových léků, selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu a alkoholu zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení.
Myelotoxické léky zvyšují projevy hematotoxicity léku.
Podle studií in vitro zvyšuje současné užívání naproxenu a zidovudinu koncentraci zidovudinu v krevní plazmě.
Současné užívání kortikosteroidů může zvýšit riziko ulcerace nebo gastrointestinálního krvácení.
Současné užívání nesteroidních protizánětlivých léků se nedoporučuje 8–12 dní po použití mifepristonu.
Současné užívání nesteroidních antiflogistik a takrolimu zvyšuje riziko nefrotoxicity.

Přečtěte si více
Genetická analýza – metody, indikace, proč a jak se provádí

Významné předávkování lékem může být charakterizováno ospalostí, bolestmi hlavy, závratěmi, poruchami vědomí, dyspeptickými poruchami (pálení žáhy, nevolnost a zvracení, bolesti břicha), slabostí, tinnitem, podrážděností, v těžkých případech – hematemezou, melénou, poruchami vědomí, křečemi , halucinace, gastrointestinální krvácení, gastrointestinální vředy, metabolická acidóza, selhání ledvin.
Může se také objevit hypotenze, respirační deprese a cyanóza.
Léčba: výplach žaludku, užívání aktivního uhlí a symptomatická terapie: antacida, blokátory H2-histaminových receptorů, inhibitory protonové pumpy. Hemodialýza je neúčinná.
V případě předávkování lékem byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Nepřekračujte dávky uvedené v návodu. Aby se snížilo riziko rozvoje nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu, měla by být použita minimální účinná dávka po co nejkratší průběh.
Pokud bolest a horečka přetrvávají nebo se zhoršují, měli byste navštívit lékaře.
Před užitím Motrinu® by se měli pacienti s bronchiálním astmatem, poruchami krvácení a také pacienti s přecitlivělostí na jiná analgetika poradit s lékařem.
Opatrnosti je třeba u pacientů s onemocněním jater a selháním ledvin. U pacientů s renálním selháním by měla být monitorována clearance kreatininu. Pokud je CC nižší než 30 ml/min, použití naproxenu se nedoporučuje. U chronické alkoholické jaterní cirhózy a jejích dalších forem se koncentrace nevázaného naproxenu zvyšuje, proto se u takových pacientů doporučují nižší dávky. Po dvou týdnech užívání léku je nutné sledování indikátorů funkce jater.
Motrin® by se neměl užívat s jinými protizánětlivými léky nebo léky proti bolesti, pokud to není předepsáno lékařem.
U starších pacientů (⩾ 65 let) se doporučují nižší dávky léku.
48 hodin před operací je třeba se vyhnout naproxenu. Pokud je nutné stanovit 17-kortikosteroidy, lék by měl být vysazen 48 hodin před studií. Podobně může naproxen ovlivnit stanovení kyseliny 5-hydroxyindoloctové v moči.
Užívání naproxenu, stejně jako jiných léků, které blokují syntézu prostaglandinů, může ovlivnit plodnost, a proto se nedoporučuje ženám plánujícím těhotenství.
Pokud se lék stal nepoužitelným nebo vypršela doba použitelnosti, nevyhazujte jej do odpadních vod. Vložte lék do sáčku a vložte jej do koše. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí.

Vzhled produktu se může lišit od fotografie

Množství v balení, ks:
RUB 10 19,9 / kus
RUB 20 21,1 / kus
Forma vydání:
Celý kurz: 1 balení
Účinná látka
Skupina produktů
Производитель
Cena platí pouze při objednání zboží skladem prostřednictvím webové stránky
od 2 bonusů na kartu
dnes, v 61 lékárně

Ceny na webu nejsou veřejnou nabídkou. Ceny na webu se liší od cen v lékárnách a jsou platné pouze při rezervaci pomocí webu. V průběhu objednávkového procesu se cena může mírně změnit v závislosti na vybrané lékárně. Při příjmu objednávky v lékárně nebude možné přidat produkty za cenu stránky, pouze jako samostatný nákup za cenu lékárny.

Analogy MOTRIN

Se stejnou akcí

KRKA, D.D., NOVO MESTO as, Slovinsko

KRKA, D.D., NOVO MESTO as, Slovinsko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button